Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovské utkání - Česká divize SŽ - 1.FC Karlovy Vary

3. 5. 2011

 

 

1.FC Karlovy Vary        3:1     (1:1)      FK Neratovice-Byškovice

 

Stále stejná písnička (nezvládnutý druhý poločas)

 Tento zápas byl pro nás ve vší míře zklamáním a zároveň obrovským překvapením. Před zápasem jsme byli plni očekávání, co všechno bude probíhat v tomto střetnutí. Vše záleželo na tom, zda domácí 1. FC Karlovy Vary získal status sportovního střediska pro mládež. Po příjezdu na místní stadion s umělou trávou, na kterém hrají celoročně všechna mládežnická mužstva, by nás ani ve snu nenapadlo, že status opravdu získali. Po příchodu do kabin nás až zalil pot, jak takové zázemí může získat podporu ze svazu. Pro to, aby jim status k něčemu byl, musí zachránit žákovské mužstvo od sestupových vod. Před zápasem nás zaskočila další neočekávaná věc, a to, že nám nebyl poskytnut zápis s rodnými čísly hráčů. Domácí sekretář byl ještě rozhořčen, že domácí tým z něčeho podezříváme.

 A teď něco málo k samotnému zápasu. Jako první věc bych chtěl poděkovat všem třem rozhodčím, kteří odváděli výbornou práci po celých 70 minut. Do vedení jsme se dostali poprvé my, když Kympl proměnil nařízenou penaltu proti domácímu týmu. V tu chvíli se zdálo, že zde můžeme sahat po bodech. Hra nebyla srovnaná ani z jedné strany. Domácí využívali rychlosti všech svých hráčů a díky tomu, že naše obrana předváděla nejhorší výkon, co kdy předvedla, domácí dokázali do poločasu srovnat. Stalo se to po nedůrazné domluvě našeho stopera a gólmana, kdy na sebe kuňkali, kdo bude mít balon, až ho nakonec měl soupeř a bylo srovnáno.

 Po přestávce se dokonce nepochopitelně hra obranné části ještě zhoršila a pro domácí to nebylo ani tak složité, aby vstřelili dva góly a mohli tak slavit vítězství. Opět se ukázalo, že druhý poločas je pro náš tým úplná smrt. Je velice smutné, že celý ročník 96 neumí vzít otěže do svých nohou a nahecovat ty mladší. U nás je to vše naopak, mladší si věří více než starší. Tento zápas ukázal, že 80 % našich fotbalistů na tuto soutěž v této chvíli prostě nemá.

 Tento týden nás čeká v předehrávce další těžký soupeř FK Teplice. Ve středu s ním změříme síly na domácím stadionu a budeme doufat, že kluci se konečně pochlapí a dokážou, že umějí předvést výkon, který snese aspoň fotbalové měřítko.

 V pátek odjíždíme do Německa, kde nás čeká jeden ze dvou zahraničních turnajů v této sezóně. Změříme tam síly s týmy z celé Evropy.

Sestava - Pospíšil- Valín, Saňa, Šrámek, Krejčí – Růžička, Frýzek, Kympl, Hon – Novotný, Buzek – Strapko, Vokšický, Špatz, Míšek

 

 

                             Trenéří - Kaňka, Langmajer