Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovské utkání - Česká divize SŽ - AFK Slavoj Podolí

30. 3. 2011

 

 

FK Neratovice-Byškovice      0:6     (0:2)     AFK Slavoj Podolí

 

V prvním domácím utkání v jarní části soutěže nás čekal vedoucí celek Slavoj Podolí. Jelikož jsme do této doby absolvovali pouze jediný trénink na travnaté ploše, rozhodli jsme se, že zápas odehrajeme na umělé trávě. K zápasu jsme nastoupili podle našich možností. Kluci měli naordinované pokyny, které pravděpodobně také slyšeli čeští fotbalisté v zápase se Španěly. Blok hráčů, který s využitím malé plochy měl eliminovat rychlé a velmi dobře individuálně vybavené hráče soupeře, pracoval prvních 20 minut zápasu. Soupeř se lehce přizpůsobil naší hře a snažil se těžit pouze z nakopávaných balónů, které ale neslavili úspěch. Soupeře však vysvobodila hrubá chyba našeho týmu, která připravila standardní situaci, se kterou si hostující hráč bez problému poradil.  V dalších minutách hra pokračovala ve stejném stylu a my opět pomohli ke vstřelení jednoduchého gólu hostujících hráčů. Náš krajní obránce se už po několikáté zapomněl několik metrů za naší obrannou zónou a hned 3 hráči, kteří by byli v tu chvíli v offsidu, mohli pokračovat k jednoduchému střelení gólu. Do konce poločasu bych už jen zmínil, že byla velká škoda, že po vyběhnutí hostujícího brankáře, který fauloval našeho hráče, rozhodčí nenechal jasnou výhodu, kdy náš hráč mohl skórovat do prázdné branky hostů.

   Druhý poločas ještě ani nezačal a my lovili opět balón z naší sítě. Naši hráči se nedokázali ihned koncentrovat na to, že hra opět pokračuje a výborný soupeř toho ihned využil.  Za pouhé dvě minuty nám vyšel na jedničku natrénovaný roh, ale zase se projevila nemohoucnost vstřelit gól. Po otevření naší hry se soupeř dostával do dalších šancí a skóroval až na konečný stav 6:0. Už od stavu 4:0 jsme nechali zahrát všechny hráče na soupisce, aby si vyzkoušeli své schopnosti a uvědomili si, že mají hodně na čem pracovat.

   Pro všechny naše hráče to byla obrovská zkušenost zahrát si proti tak kvalitnímu soupeři a doufám, že si uvědomí, že musí k tréninku přistoupit ještě s větší vervou a vůlí. Měli by se zdokonalovat tak, aby v dalších věkových kategoriích mohli tento výsledek soupeři oplatit.

    Po přečtení článku o tomto zápase na podolských stránkách, jsem byl hodně překvapen s názory soupeře, kdy argumentoval tím, že jsme vymysleli rošádu s hraním na umělé trávě. Ale jen s jejich souhlasem se na tuto variantu přistoupilo. Chtěl bych jen podotknout, že žádný zářez s přispěním rozhodčích, který je viděn u mnohých týmů v této soutěži, se nekonal.

sestava - Pospíšil-Šrámek, Špatz, Míšek, Vokšický, Hon, Kyselý, Krejčí, Růžička, Buzek, Frýzek, Strapko, Kympl, Šmejkal, Valín

 

                             trenér  - Kaňka, Langmajer